Charitativní akce

Menuhin Live Music Now Czech RepublicSir Yehudi Menuhin

Společnost Menuhin Live Music Now Czech Republic přejímá tradici, kterou založil slavný houslista a dirigent Sir Yehudi Menuhin v roce 1976 v Anglii.

Česká pobočka Live Music vznikla z iniciativy význačného klavíristy Radoslava Kvapila a neméně význačného organizátora Josefa Matouška. Společnost Menuhin Live Music Now byla slavnostně založena na podzim roku 1992 v rezidenci britského velvyslance v Praze za osobní účasti Sira Yehudi Menuhina.

Hlavním projektem Menuhin Live Music Now Czech Republic je organizace humanitárních festivalů – HUMANA. Cílem projektu je přinášet hudbu na místa, kde živá hudba nezaznívá často a umožnit tak potěšení z hudby lidem v nemocnicích, ústavech sociální péče, v domovech důchodců apod.
Dalším smyslem projektu je napomáhat mladým umělcům na začátku jejich koncertní dráhy.
Společnost Menuhin Live Music Now Czech Republic ve spolupráci s Agency FCT uspořádala během 20 let více jak 600 koncertů za přispění významných sponzorů.

Projekt HUMANA je závislý na podpoře těch, kterým nejsou lhostejní naši starší osamělí a nemocní spoluobčané a kteří mají o tuto humanitární akci zájem.
Bude nám potěšením, když se stanete partnery tohoto projektu i VY.

Hodnotu a velikost této myšlenky oceňuje i britský princ Charles, jenž se stal patronem společnosti Live Music Now ve Velké Británii.

Pro více informací klikněte ZDE

Kontaktní adresa:
Menuhin Live Music Now ČR, Slapy 264, 252 08, Praha – Západ, Tel.: 257 750 480
Příspěvky na činnost Menuhin Live Music Now Czech Republic je možno zasílat
na účet č. 579039093/0300 u ČSOB.

Budeme rádi za Vaši podporu a případný příspěvek na tuto činnost.